6 reaktorów Fukushima ponownie podłączono do zewnętrznego zasilania (22 III)

Jak poinformowała nas dzisiaj Agencja Kyodo – wszystkie 6 reaktorów Fukushima ponownie podłączono do zewnętrznego zasilania.

„Energia elektryczna zaczyna działać na terenie elektrowni. Rzeczywisty stan będziemy mogli zobaczyć na podstawie obserwacji roślin. Tym samym stwierdzimy czy obecne środki są wystarczające „- powiedział na konferencji prasowej w południe – Hidehiko Nishiyama (rzecznik rządu Agencji Bezpieczeństwa Jądrowego). Zapewnił także, że nie jest prawdopodobne, aby sytuacja pogorszy się i rozwinęła do stanu skrajnie krytycznego.

Choć perspektywa wyjścia z kryzysu pozostaje niejasna,  po raz pierwszy od 11 III kierownictwo- znane jako TEPCO przeprosiło osobiście  za sparaliżowanie elektrowni jądrowej. Słowa skierowało szczególnie do ludności zamieszkałej w pobliżu Fukushima.

Odzyskanie zasilania jest potrzebne do przywrócenia urządzeń; takich jak system wentylacyjny substancji radioaktywnych z powietrza i narzędzi pomiarowych w sterowni, jak również, aby w końcu przywrócić klucz reaktorów chłodzenia funkcji, które zostały utracone podczas trzęsienia ziemi i wynikających z przejścia tsunami.

Więcej informacji zainteresowni znajdą na stronie Agencji Kyodo: http://english.kyodonews.jp/news/2011/03/80255.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s