W Chinach otwarto Kongres Chińskiej Tradycyjnej Literatury Ludowej i Sztuki.

Urzędnik Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w poniedziałek wezwał do  zwiększenia wysiłków mających na celu ochronę ludowej kultury Chin oraz promocję literatury i sztuki ludowej za granicą.

25 kwietnia w Chinach otwrzono Congress of the Chinese Folk Literature and Art Society.

„Literatura i sztuka ludowa to kwintesencja tradycyjnej chińskiej kultury i powinna być dobrze zachowywana i przekazywana z pokolenia na pokolenie”, powiedział Liu Yunshan, przewodniczący Publicity Department of the CPC Central Committee.

Chiny wdrażają plan gospodarczego i społecznego rozwoju w ramach dwunastego pięcioletniego planu(2011-2015), w  ramach którego postawiono nowe wymagania w osiągnięciu przełomu w reformowaniu i rozwoju kultury.

„Literatura i sztuka ludowa będzie mieć nowe życie, tak aby zaspokoić rosnące potrzeby kulturalne ludzi w Chinach”, powiedział Liu.

Źródło: Xinhua News Agency

Chiny od dłuższgo czasu prowadzą szereg działań mających na celu ochronę dziedzictwa kulturowego Chin. Jedną z głośniejszych akcji, o której pisałam ok. miesiąca temu,  jest zachowanie wszystkich występujących na terenie Chin dialektów regionalnych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s