Muzyka z Tajwanu

Po krótkiej przerwie wracam z garścią informacji dla wszystkich zafascynowanych Azją, w tym muzyką z tego rejonu. 

Tajwan ze stolicą w Tajpej to ważny ośrodek przemysłu muzycznego.

Zanim o samej muzyce słów kilka o samym Tajwanie. Można o nim powiedzieć „twór osobliwy”. Kiedy w 1949 roku chińscy nacjonaliści uciekli z kontynentu opanowali wyspę, dawną Formozę. Z biegiem czasu nastąpiła demokratyzacja rządu. Do dnia dzisiejszego nierozwiązalną i sporną kwestią są relacje na linii: Chiny – Tajwan.

 Od 1949 roku wyspa przeszła niewiarygodny postęp industrializacyjny. Obecnie mówi się o niej jako o jednym z azjatyckich tygrysów. A o jej ludności można powiedzieć: wykształceni i wydajnie pracujący. 

MUSIC FROM TAIWAN

Osobiście wśród muzyków z Azji kilku moich ulubieńców pochodzi i tworzy muzykę na Tajwanie. Poniżej przedstawiam Wam listę wybranych artystów:

A-Mei Chang, Sarah Chen, Cherry Boom, Chyi Chin, Chyi Yu, Jay Chou, Steve Chou, F.I.R., Elva Hsiao, Hey Girl, Valen Hsu, Chen Hui Lin, Amber Kuo, Lollipop, Show Luo, Nan QuanMama, Twins, Will Pan, S.H.E., Shunza, Sodagreen, Jolin Tsai, Yuki Hsu, Cyndi Wang, Lee Hom Wang, Faith Yang, Rainie  Yang, Annie Yi.    

 Czy kogoś polecam? Każdy ma inny gust muzyczny. Warto wiedzieć, że Lee Hom Wang to taka międzynarodowa reklama c – music na świecie. Mieszka w USA, ale dusza jego muzyki pochodzi ze świata brzmień c-music. F.I.R. są znani i kochani na terenie całej Chińskiej Republiki Ludowej. To połączenie nowoczesności z takim etniczno – magicznym brzmienień. Amber Kuo jest bardzo ciekawa i wg mojej prywatnej oceny ta dziewczyna po prostu wyśmienicie bawi się muzyką. Natomiast żeńska grupa S.H.E jest jedną z najbardziej znanych na tamtejszym rynku.  A Jolin Tsai to królowa popu, niezwykle popularna. Prywatnie uważam ją za wynegliżowaną panią z nurtu c – pop…, ale Wam może przypaść do gustu.

Reklamy

2 komentarze do “Muzyka z Tajwanu

  1. O tak Tajwan to ważny ośrodek przemysłu muzycznego w Azji. Polecam Wang Lee Homa niesamowity facet- gra na ponad 10instrumentach, zna 5 języków, a jego muzyka jest cudowna, każdy znajdzie coś dla siebie w jego twórczości. Jay Chou czy Alan Luo również są niezli…
    Ps. świetny bloog, dlaczego ja dopiero teraz go znalazłem ?! 😉

    • Wang Leehom to już marka, zresztą m.in. dzięki jego osobie c-music wypłyneła na większe wody. Zgadzam się, to niesamowity facet, ciekawy artysta. Ilekroć mam okazję wspominam go tutaj. A oprócz szerokiej palety klimatycznej i gatunkowej kawałków fajnie na niego popatrzeć:d P.S.: Kamiiru, nie wiem dlaczego d-o-p-i-e-r -o tutaj trafiłeś, ale teraz możesz odwiedzać mnie tu ilekroć bedziesz miał ochotę:-) Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s