Studia dla specjalistów od Azji, Niderlandów i wielokulturowości

Znajomość innych kultur to klucz do sukcesu w relacjach biznesowych, politycznych i społecznych. Collegium Civitas kształci między innymi specjalistów od Azji, krajów Beneluksu i komunikacji międzykulturowej. W ofercie znajdują się unikatowe Studia Azjatyckie i Studia Niderlandystyczne. Dostępne są także anglojęzyczne Asian Studies oraz Zarządzanie Integracją Międzykulturową z dotacją UE i niskim czesnym.

 Studia Azjatyckie I stopnia i specjalizacja Asian Studies pozwolą lepiej poznać nowych graczy na rynkach światowych. Wybitni badacze Azji, m.in. profesorowie: Maria Krzysztof Byrski, Krzysztof Dębnicki, Waldemar J. Dziak i Jacques Legrand przybliżą słuchaczom wymiar kulturowy, społeczny i ekonomiczny państw azjatyckich. Oprócz obowiązkowej nauki języka angielskiego studenci uczęszczają na lektoraty z języka arabskiego, chińskiego, hindi lub japońskiego.

Studia Niderlandystyczne także kładą nacisk na praktyczną naukę języka. Studenci uzyskają nie tylko podstawową wiedzę z zakresu: historii, literatury, kultury, sztuki i społeczeństwa tego regionu, ale także opanują biegle znajomość języka niderlandzkiego (na poziomie C1).

Studia Azjatyckie umożliwią rozwój kariery w administracji, biznesie i korporacjach współpracujących z partnerami azjatyckimi oraz instytucjach kulturalnych i turystyce. Znawcy Niderlandów są poszukiwaniu do pracy w placówkach dyplomatycznych, kulturalnych, mediach, administracji w Polsce i Unii, a także w sektorze usług turystycznych oraz jako nauczyciele języka niderlandzkiego.

Procesy globalizacyjne stworzyły także zapotrzebowanie na specjalistów ds. komunikacji międzykulturowej na poziomie międzynarodowym i lokalnym. Zarządzanie Integracją Międzykulturową przygotowuje do pracy w zakresie zarządzania grupami i środowiskami wielokulturowymi oraz procesami ich integracji w różnych branżach. Specjalizacja obejmuje psychologiczne, socjologiczne i prawno-formalne aspekty zarządzania międzykulturowego, techniki mediacji i rozwiązywania konfliktów grupowych oraz międzykulturowego coachingu i NLP. Zajęcia prowadzą specjaliści prawa międzynarodowego, procesów integracyjnych i dyplomaci.

W krajowych samorządach, administracji i NGO’s potrzebni są coraz częściej pracownicy zdolni do kreowania inicjatyw kulturalnych, projektów animacyjnych w grupach i środowiskach lokalnych, także zróżnicowanych kulturowo oraz realizacji lokalnych polityk publicznych. Animacja Kultury i Społeczności Lokalnych oraz Zarządzanie Rozwojem Społeczności Lokalnych to studia dla przyszłych liderów społecznych. Absolwenci będą mogli zawodowo zajmować się mediacjami społecznymi, tworzeniem lokalnych projektów i strategii, wprowadzaniem innowacji społecznych do lokalnych instytucji publicznych oraz nawiązywaniem współpracy z organizacjami społecznymi i biznesowymi.

Bliższe informacje w Biurze Rekrutacji Collegium Civitas

rekrutacja@collegium.edu.pl

tel. (+48 22) 656 71 89

http://www.civitas.edu.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s