35 chińskich uczelni w rankingu ARWU

Łącznie 35 chińskich uniwersytetów znalazło się w rankingu wśród 500 najlepszych uczelni na świecie wydanym przez Jiao Tong University. 

Wśród 35 uniwersytetów, 23 z nich znajduje się w Chinach kontynentalnych. 

Numer jeden to Harvard University, a następnie Stanford, MIT, Berkeley, Cambridge, Caltech, Princeton, Columbia, Chicago i Oksford. 

Trzy najlepsze chińskie uczelnie to: National Taiwan University, Chinese University of Hong Kong and Tsinghua University. 

Shanghai Jiao Tong University znajduje się w pierwszej piątce uczelni na kontynencie po Tsinghua University i Peking University.

ARWU corocznie od 2003 roku prezentuje ranking najlepszych na świecie 500 uczelni. 

ARWU ( The Academic Ranking of World Universities) wykorzystuje sześć wskaźników w swoim rankingu: liczba absolwentów i pracowników, laureaci Nagrody Nobla i Medalu Fieldsa, liczba cytowanych naukowców oraz  liczba artykułów opublikowanych w czasopismach Przyrodniczych i Naukowych.

Chińskie uniwyrsytety mają dobre wyniki w kategoriach takich jak: liczba artykułów opublikowanych w czasopismach międzynarodowych, ale nadal pozostają w tyle za światowymi najlepszymi uczelniami pod względem uznanych mistrzów intelektualnych i artykułów mających wpływ na świat – przekazało ARWU w komunikacie prasowym.      

 Źródło:   http://www.xinhuanet.com i http://www.arwu.org  

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s