Visual Loli

Tym razem chciałabym przedstwić Wam

Agnieszkę Sokołowską,

właścicielkę niedawno otwartego e-sklepu

z alternatywnymi ciuchami i gażdzetami

Visual Loli. 

Od kogo wyszedł pomysł założenia sklepu?

Ode mnie. Kiedyś szukałam ciuszków inspirowanych Japonią, ale zauważyłam, że nie ma w Polsce jeszcze wielu sklepów o takim profilu i pomyślałam, że mogę połączyć pracę z hobby i otworzyłam sklep.
Kiedy powstał e-sklep Visual Loli?

Sklep jest bardzo nowy. Zaczęliśmy działalność w połowie lipca tego roku i jak na razie pozostajemy tylko w formie e-sklepu. Jednakowoż można spotkać nasze stoisko na konwentach mangowych we Wrocławiu, byłyśmy na Niuconie w zeszłym tygodniu i mamy już zarezerwowane stoisko na BAKĘ pod koniec września.

Macie w planach otwarcie stacjonarnego sklepu?

Jeśli interes będzie się dobrze kręcił, nie widzę przeszkód, żeby otworzyć stacjonarny sklep, jednak na to trzeba będzie jeszcze poczekać.
Kim są wasi dostawcy?

W tej chwili współpracujemy z jedną firmą z Wielkiej Brytanii produkującą alternatywną odzież. Nie znalazłam na razie wartościowych polskich producentów takich ciuszków, a poza tym zależy mi na tym, żeby towary były różne od tych dostępnych już w Polsce. Jeśli chodzi o biżuterię, to tutaj współpracuję z jedną dziewczyną, absolwentką ASP, która produkuje unikatowe ozdóbki.

Czy macie w planach poszerzenie asortymentu dostępnych produktów? Jeśli tak, jak bardzo i w jakim kierunku najmocniej? Gadżety czy ubrania? 

Jak najbardziej planujemy rozszerzenie asortymentu. Nawiązuję powoli nowe kontakty handlowe i zbieram środki na zamówienie nowych towarów.  Planujemy zachować równowagę między gadżetami i odzieżą, choć zauważyłam, że dodatki do odzieży cieszą się większym zainteresowaniem niż ubrania same w sobie. Do końca roku planujemy wprowadzić jeszcze więcej rękawków, a także legwarmersy i różne dodatki w stylu steampunk (kapelusiki, zegarki, itd).

A jak wygląda i jaki jest koszt dodatkowej usługi sprowadzenia przez wasz e-sklep gadżetów, których nie ma w asortymencie?

Jeżeli chodzi o sprowadzanie towaru na życzenie jest to trochę skomplikowana kwestia. Po pierwsze jesteśmy jeszcze w trakcie załatwiania formalności z urzędem celnym, które są tak zawiłe, i zapewne potrwa to „chwilę”. Jeśli ktoś jest zainteresowany jakimś ciuszkiem, staramy się najpierw znaleźć coś w tym stylu u firm, z którymi już współpracujemy i po prostu zamówić tę konkretną rzecz przy uzupełnianiu towaru. Jeżeli mielibyśmy sprowadzić coś od innej firmy, koszty mogą być duże. Dostawcy zwykle mają określoną minimalną wartość zamówienia po cenach hurtowych. Jeśli mielibyśmy ściągnąć 1-2 rzeczy wtedy najczęściej obowiązywałaby cena detaliczna + koszty wysyłki, mogłoby trochę kosztować.
Nie jest to oczywiście niemożliwe do zrobienia, jednak cenę takiej usługi musiałabym obliczać już indywidualnie, w zależności od dostawcy i kraju, z którego wysyłany byłby towar.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Visual Loli?

Jesteśmy sklepem prowadzonym przez maniaków alternatywnych ciuszków, dlatego staramy się mieć ciekawą i niepowtarzalną ofertę ciuszków i dodatków, a przy okazji staramy się zachować przystępne ceny. Oprócz tego niektóre z naszych towarów są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, dlatego na pewno będą się wyróżniać na tle innych gadżetów.

Agnieszka Sokołowska – na początku liceum zafascynowałam się mangą i anime. Powoli rozwijało się we mnie zainteresowanie Azją i Japonią. Poza tym od zawsze lubiłam alternatywnie się ubierać i szukałam dla siebie kreatywnych rozwiązań. Moda  z Azji okazała się dla mnie dużym źródłem inspiracji, a jeżdżąc na mangowe konwenty odkryłam że jest wielu ludzi z podobnymi zainteresowaniami, co jeszcze bardziej wzmogło moją „japońską” fascynację, aż wreszcie stało się sposobem na połączenie pasji z pracą.

Strona Visual Loli: http://visual-loli.pl

Konto na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Visual-Loli/216105395102525

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s