A jak z Waszym chińskim…?

Każdy z Was, kto zaczął uczyć się języka chińskiego, może wypróbować zdobyte umiejętności na tej stronce:

http://www.chinese-course.com/

Życzę miłej zabawy!

 

Reklamy

4 komentarze do “A jak z Waszym chińskim…?

 1. Próbowałem nauki Japońskiego, ale mój entuzjazm szybko zgasł. Chiński uh…trudny… zastanawiam się nad koreanskim, ale jego wymowa w przeciwieństwie do japońskiego jest- nie zbyt sympatyczna…

  • Entuzjazm to za mało przy nauce każdego języka, a co mówić o językach azjatyckich, tutaj liczy się po pierwsze praca.
   Wydaje mi się, że z tej grupy języków japoński jest chyba najprzyjemniejszy i najłatwiejszy do nauki dla nas. A tak w ogóle to uważam, że nie ma sensu uczyć się jakiegokolwiek języka jeśli człowiek nie planuje w jakikolwiek sposób związać swojego hobby, pracy czy życia z danym językiem czy krajem, bo potem nie używając języka, a jeśli nie jest on naszym pierwszym językiem, najzwyczajniej zapomina się go.

 2. Mam jeszcze niecałe 3 lata do wyboru kierunku studiów, ale na dzień dzisiejszy chciałbym podjąć się studiowania na jakiś kierunku orientalistycznym i związać z tym swoją przyszłość. Japonistyka- w Polsce jest spory bum na ten kierunek, koreanistyka chyba łatwiej się „przebić”…No cóż na pewno duuuzzzoooo pracy trzeba…

  • Przy wyborze kierunku, kieruj się tym, co piszczy w trawie, i w jakiej branży za ok. 7 – 10 lat będą potrzebni określeni specjaliści, kiedy Ty będziesz chciał znaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Odnośnie języków azjatyckich, jeśli chciałbyś pracować jako tłumacz, to myślę, że nawet jak będziesz po studiach, w Polsce nie będzie jeszcze zbytnio wielu dobrych tłumaczy języków azjatyckich.

   Na pewno studia na uniwerku dadzą Ci pakiet wiedzy z kultury, natomiast jeśli idzie o samą naukę języka, wystarczy zapisać się do porządnej szkoły językowej, lub po prostu wkręcić się w jakiś staż w Japonii (jak myślisz o japońskim), Chinach (jak myślisz o chińskim) czy w Koreii (jak myślisz o koreańskim).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s