No to mała ankieta… a jej „bohaterem” Liu Xiang

Jeśli nazwisko Liu Xianga nic Wam nie mówi dopowiem tylko, iż jest to już jedna z wielkich chińskich ikon, jeden z tych sportowców, którego sukcesy przełożyły się na „komercyjne bycie”, czyli komercyjny sukces. Jako sportowiec osiągnął to, o czym marzy wielu innych.Liu to mistrz olimpijski, mistrz świata  i rekordzista świata.

Na igrzyskach w 2004 roku zdobył złoto na dystansie 110 metrów przez płotki. Medal miał wielkie znaczenie dla chińskiej lekkoatletyki, bowiem był pierwszym kruszcem tego koloru wywalczonym w tej kategorii przez chińskiego sportowca. Niestety na dwóch ostatnich olimpiadach szczęście mu nie sprzyjało. Cztery lata temu w Pekinie musiał w ostatniej chwili wycofać się ze startu, w tym roku nadciągnął ścięgno Achillesa. Dopiero co Londyn miał swoje wielkie zamknięcie, a Xinhua (Chińska Agencja Prasowa) już bawi się w zgadywankę czy za 4 lata Liu Xiang będzie mógł walczyć o złoto… Jak myślicie w Rio, w walce o medal zobaczymy Liu Xianga…? 

Pod tym linkiem możecie sami oddać swój głos: Do you think Liu Xiang would fight for 2016 Olympics?  

P.S.: W chwili, kiedy oddałam swój głos prawie 60% osób odpowiedziało „nie”. Tak naprawdę nie ma się czemu dziwić 4 lata to szmat czasu, a Liu ma już 29 lat.

Źródło: XInhua: http://forum.home.news.cn/detail_en.jsp?id=103259340

A to oficjalna strona chińskiego sportowca: http://liuxiang.sports.cn/english/index.html

Zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony sportowca: http://liuxiang.sports.cn/

Reklamy

6 komentarzy do “No to mała ankieta… a jej „bohaterem” Liu Xiang

  1. tak wielki sportowiec, ale i ogromny pechowiec. Szkoda bo był zdrowy na IO w Londynie, ale upadek w pierwszym biegu i znów kontuzja… Złoto w Rio możliwe, ale będzie to baaarrdzzzoo trudnee.

    • O wielkich „Pechowcach” najważniejszych imprez sportowych można by było napisać oddzielny artykuł. Niestety oprócz ciężkiej pracy, talentu, zwyżki formy w najważniejszym czasie trzeba mieć też szczęście bez którego nie uda się zwyciężać. Patrząc na dwie ostatnie olimpiady i stary Liu Xianga trzeba po prostu powiedzieć, że miał wielkiego pecha. Zgadzam się z Tobą, że walka o kruszec w Rio będzie trudna, tym bardziej trudna, że przez 4 lata dużo rzeczy może się zdarzyć i zmienić. A jeśli mówimy o walce o złoto w Londynie to bardzo żal mi było, że polskim siatkarzom nie udało się wejść do półfinałów i walczyć o medal.

    • Patrząc na jego niefart i to jak mocno się go trzyma to bezpieczniej się chyba by było założyć o to, że jeśli będzie w stanie wystartować, to co tym razem się mu przytrafi… ? Ale póki co do Rio 4 lata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s