Chińska Droga. Podróż w głąb Państwa Środka, Rob Gifford

chinska drogaBez zadęcia i z dystansem. Rozmawiając ze zwykłymi ludźmi na trasie dawnego Jedwabnego Szlaku możliwie najobiektywniej malując obraz współczesnych Chin. Stając poglądowo pomiędzy „przytulaczami pandy”[1] a „pogromcami smoka”[2] po to, aby pokazać, że o ChRL nie można rozmawiać i myśleć tylko poprzez ekstremalne skrajności. „Chińska Droga” Roba Gifforda to zbiór refleksji, spostrzeżeń oraz anegdot, które sprawiają, że książkę pochłania się jednym tchem.

Całość recenzji dostępna jest na stronie eChiny.pl (kliknij, aby móc przejść na stronę)

[1] Przytulacze Pandy – tak autor określa jedną z dwóch skrajnych postaw osób, które wypowiadają się na temat Chin. Przytulaczami Pandy nazywa osoby, które uważają, że Chiny dobrze sobie radzą i nie są zagrożeniem, „Chińska Droga. Podróż w głąb Państwa Środka”, R. Gifford, s. 34.

[2] Pogromcy Smoka – tak autor określa jedną z dwóch skrajnych postaw osób, które wypowiadają się na temat Chin. Pogromcami Smoka nazywa osoby, które uważają, że Chiny wszystkim zagrażają i trzeba je poskromić, „Chińska Droga. Podróż w głąb Państwa Środka”, R. Gifford, s. 34.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s