„Dorwać Milata”

Za oknem zrobiło się nam już chłodno, wieczory są coraz dłuższe więc może by tak jakiś filmowy seans…? Jeśli jesteście za (!) mam już dla Was propozycję. Tym razem trochę z kraju Kangurów i Ayers Rock. I to zupełnie w innym klimacie niż do tej pory mogliście u mnie poczytać o Australii. 

W 2012 roku przy okazji wpisu o S. Nolanie wspominałam Wam o bushrangersach. Padło wówczas nazwisko niejakiego Neda Kelly’ego. Dla tych, co nie pamiętają lub nie mieli okazji wcześniej zapoznać się z tym tekstem (wystarczy kliknąć): Sidney Nolan – słów kilka o najbardziej znanym australijskim malarzu i grafiku. 

dorwac milataTakim czarnym charakterem współczesnych opowieści na Czerwonym Lądzie jest bezwzględny seryjny morderca Ivan Milat. Na początku lat 90. XX wieku dopuścił się serii morderstw w okolicach lasów Belanglo. Zbrodnia ta wstrząsnęła całą Australią.

Dwuczęściowy mini-serial inspirowany jest faktami i osobą Milata. Opowiada historie siedmiu młodych osób, które zwiedzały Terra Australis autostopem i padły jego ofiarą. Kiedy szczątki jednej z tych osób zostają znalezione zaczyna się największa w historii tego jakże spokojnego kraju obława. W roli zupełnie niesławnego seryjnego mordercy Ivana Milata można zobaczyć Malcolma Kennarda.

Polecam – Australia z zupełnie innej strony!

Reklamy

5 komentarzy do “„Dorwać Milata”

    • hehe cóż… jak widzicie chyba i tam wynaleźli ten „gatunek” człowieka. Chodź z drugiej strony patrząc to cała historia Australii (a przynajmniej ludności napływowej) to historia przestępców… Bo zaczęło się, że więźniów tam zsyłano…

      Współczesna Australia to niby miejsce bezpieczne…, ale to też zależy od punktu widzenia… wszędzie może Cię coś ukąsić, wejść Ci w buta czy poparzyć w wodzie – jak to z nutą ironii i humoru mawia o Terra Australis Bill Bryson.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s